punta1
punta1
punta1
punta
punta1
punta1 Aktivity a Turistické cíle
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 

Modrý důl a aktivity v okolí

Modrý důl
Modrý důl je jedno z nejkrásnějších údolí Krkonoš a patří k nejvíce chráněným oblastem Krkonošského národního parku. Výjimečný tvar a poloha Modrého dolu vychází z ledovcového původu tohoto údolí. Modrý potok, protékající středem Modrého dolu, se vlévá, po překonání kaskády vodopádů, do Úpy, pramenící v sousedním Obřím dole. V jarních měsících je významným znakem Modrého dolu zbytek sněhové pokrývky na svazích Studniční hory (1554 m n. m.). Tvar, do kterého mohutná, až 14m vysoká vrstva sněhu odtává, připomíná obrys bývalého Československa, odtud název "mapa republiky". Studniční hora a Sněžka tvoří hlavní dominanty výhledu z Modrého dolu.

Letní aktivity
V "letním" období po odtání sněhu koncem jara až do prvních říjnových týdnů, kdy nový sníh již není žádným překvapením, se můžete vypravit na pěší nebo cyklistické výlety po okolí. Jako jeden z nejkrásnějších výletů můžeme doporučit cestu Obřím dolem po úbočí Sněžky, přes bývalou Obří boudu, Luční boudu a zpět do Modrého dolu. Při cyklistických výletech po okolí Pece p. Sněžkou docení majitelé horských kol název svého sportovního prostředku. V Peci pod Sněžkou lze využít tenisové kurty, bazén, posilovnu, ricochet, půjčovnu horských kol a dalšího sportovního náčiní, bowling a další.

Tipy na výlety, sportoviště v okolí, turistické cíle a zajímavosti naleznete v odkazu aktuality.

Informace o provozu lanovek v Pec p. Sn., jízdních řádech cyklobusů naleznete a jiných zajímavostech Krkonoš na leznete na kokonošském portálu www.krkonose.eu.

Zimní aktivity
V zimních měsících je Modrý důl vhodným výchozím místem pro výlety na běžkách nebo skitouring po hřebenech Krkonoš. Pro skupiny můžeme zajistit lyžařské instruktory i mimo termíny vypsaných kurzů. Milovníci sjezdového lyžování mohou využít soukromý lyžařský vlek u chat nebo nedaleké lyžařské středisko v Peci pod Sněžkou, které nabízí jedny z nejlepších sjezdových svahů v Krkonoších. Cestu z Modrého dolu ke sjezdovkám v Peci p. Sněžkou lze při využití přibližovacích vleků zvládnout za 15 - 20 minut. Nemusíte mít ani obavy ze zpáteční cesty. Vývoz batohů, lyží a popř. i osob lze domluvit se správcem chaty.

Informace o provozu vleků střediska Pec p. Sn., jízdních řádech skibusů naleznete na stránkách skiareálu Pec www.skipec.com.